Başlangıç > Uncategorized > Cevat Taylan ölmüş!..

Cevat Taylan ölmüş!..


Cevat Taylan ölmüş!..

“Sabahın körü”nde uyanınca geçtim aygıtın başına. Kendimi güncelleyebildiğim için şükürler ederken “facebook” denilen sanal ortamdaki sayfamın en başında görmez miyim aşağıdaki haberi!.. Deyim yerindeyse, beynimden vurulmuşa döndüm. “Her ölüm erken ölüm!” denir ya!.. İşte öyle bir şey bu vurgun da. Bilgiyi ulaştırdığı için Nuray geline teşekkür ederken, sanırım hem Taylan ailesine hem Fatoş Rezzan-Erdal Hatungil çiftine, hem Bozbeylere, hem TRT’ye ve hem de Silifkelilere baş sağlığı dileyip onların apacı acılarına ortak olmak isterim.

Çocukluk arkadaşım Cevat, tam tarihi şimdi bilemem ama, 1979 yılı bir Kasım günüydü, TRT’nin Kanada muhabiri olarak atanma haberini alır almaz telefonda ilk seninle konuşmuştum da, “Bak şu Allah’ın işine!..” diye sevincini ve heyecanını belirtmiştin.

Rezzan aracılığıyla sana da ulaşmayı düşlerdim, 1940’lı yıllarını yazarken Silifke’nin. Artık kendi anılarım yanında yer alacak yazıyı yazması için aileden, kalan Taylan ailesinden birini bulurum, aileyi yazması için. Nerden bilebilirdik ecelin benden daha çabuk davranacağını!..

Silifke’deki Taylan kabristanı bayağı genişlemiş, yıllar önce orada buluşmuştuk doğaçlama, Rezzan-Erdal çiftiyle. Çok olmadı, Ali Bozbey’i Tahtalı Köy’e göndereli. Hepimiz orada, o köyde buluşacağız vakti geldiğinde. Işığın bol olsun Cevat!.. 6.11.12 / 4:04-4:44

Nuray Somer Bozbey: BİR ACI KAYIP
Genel Müdürümüz rahmetli Müjgan Dericioğlu’nun ve sevgili arkadaşım Rezzan Hatungil’in kardeşi Mülkiye 1968 kuşağından ,uzun yıllar TRT de program yapımcısı olarak çalışan Cevat TAYLAN’ı ani bir kalp krizi sonucu kaybettik. Cenazesi 06.11.2012 Salı günü Ankara Kocatepe Camiinde kılınacak öğle namazından sonra kaldırılacaktır. Mersin-Silifkelilerin ve tüm sevenlerinin başı sağolsun.

Zerrin Unalan Allah rahmet eylesin..

Ayşe Öztol Özel Evet .Haberlerde duyduk.Üzüldük.

Şükran Bursalı Nnurayım başınız sağ olsun ailesine sabır diliyorum. ışıklar içinde uyusun

Olcay Kinyaz Başınız sağolsun Nuraycığım …

Rahime Cirkin başınız sağolsun

Sueda Boya Bu Bey Mecdi Taylan ile akraba mıdır ?

Nuray Somer Bozbey Avukat Ayten Taylan’ın amcasının oğlu, Ömer Rıza Taylan’ın oğlu, emekli büyükelçi merhum Nejat Taylan’ın kardeşiymiş, Süeda hanım. Ben aileyi fazla detaylı bilmiyorum eşimden kopya aldım.

Reklamlar
Kategoriler:Uncategorized
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: